SŁODKI SZCZECIN vol. 8 – Fabryka Szczecińska


Szczecin może i nie posiada centralnie położonego rynku, na którym skupiałoby się życie towarzyskie wszystkich mieszkańców, ale daje w zamian mnóstwo alternatywnych miejsc do wyboru. Jednym z nich jest Deptak Bogusława, gdzie znajdziecie lokal sprzedający małe śrubki, duże gwinty, świdry i czarne korby…


Fabryka to ciekawe połączenie kawiarni, restauracji oraz pubu w prawdziwie zakładowym klimacie. Minimalistyczne, industrialne wnętrze, narzędzia wiszące na ścianach, menu przybite śrubami do kawałka dykty i charakterystyczne nazwy dań oraz napojów. Nigdzie indziej nie zjecie Rzeźnika z Niebuszewa ani nie wypijecie Piły Ręcznej.

Lokal wyróżniają także znakomite desery – serniki, tarty, racuchy, ciasta czekoladowe, owoce pod kruszonką, creme brulee oraz pucharki pełne pyszności (np. mus snickers, banoffee, chia). Jakby tego było mało,  niedawno oferta restauracji powiekszyła się o mrożone wspaniałości od Fabryki Lodów!

Wszystkie te słodkie dobrodziejstwa możecie pałaszować w 3 różnych miejscach. Do Waszej dyspozycji są dwie sale. Pierwsza – bardzo jasna, z niewielkimi stolikami, idealna na śniadania, lunche. Druga – znajdująca się w piwnicy, z dużymi lożami, świetna na wieczorne spotkania ze znajomymi. Dodatkowo, w sezonie letnim przed lokalem funkcjonuje duży, zadaszony ogródek z drewnianymi stolikami i krzesłami oraz polarowymi kocami, którymi warto się okryć jak zastanie Was chłodna noc.

Zamiast opatulać się pledem, możecie równie dobrze przytulić swojego futrzastego czworonoga – w Fabryce mile widziana jest cała Wasza rodzina, z psem włącznie :] Moja buldożka załapała się co prawda jedynie na borówki z czekoladowego sernika, ale sam fakt, że nie musiała zostać sama w domu był dla niej przeogromną radością :] Duży plus dla lokalu za 100-procentową psiolubność!

Sami zobaczcie jak było nam tam miło. Niezawodna Agnieszka przygotowała dla Was małą fotorelację :]

f7

f4

f3

f1

f2

f5

f9

f10

f12

f11

f15

f13

f14

*po więcej zdjęć wpadajcie na http://www.fotografia-atylka.pl/

Godziny otwarcia:
pon. – czw. 7.30-00.00
pt. – 7.30-3.00
sb. – 9.00-3.00
nd. – 10.00-00.00

Więcej info na:
https://www.facebook.com/fabrykanadeptaku/?fref=ts

A lokal znajduje się dokładnie tutaj.

Jeżeli Wasze kubki smakowe nie znają jeszcze Fabryki szczecińskiej, koniecznie tam zajrzyjcie i napiszcie w komentarzu jakie są Wasze wrażenia. A może są wśród Was stali klienci tego lokalu? Dajcie znać za co lubicie go najbardziej :]

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 Comments

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Obowiązkowe pole są oznaczone *


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress