Sernik Kinder Czekolada


Spełnienie dziecięcych marzeń każdego sernikożercy. Jedwabisty, kremowy, rozpuszczający się pod podniebieniem sernik, polany mleczną czekoladą i obłożony wspaniałościami z rodziny Kinder. Słodka niespodzianka dla całej rodziny – nie tylko na Wielkanoc :]

Składniki na spód:

  • paczka ciasteczek digestive (ok. 160 g)
  • 100 g roztopionego masła
  • 1 łyżka kakao

Składniki na masę serową:

  • 600 g twarogu „z wiaderka” (polecam firmy Starco lub Piątnica)
  • 200 g kinder czekoladek
  • 3 duże jajka + 3 żółtka
  • ½ szklanki drobnego cukru do wypieków
  • ½ szklanki gęstej śmietany (18-22%)
  • 1 łyżka budyniu śmietankowego

Ponadto:

  • 150 g czekolady (100 g mlecznej + 50 g gorzkiej)
  • 5 łyżek śmietany kremówki
  • 2 kinder jajka
  • 5 kinder czekoladek
  • 10 cukierków kinder schoko bons

Przygotowanie:

Okrągłą tortownicę o średnicy około 20 cm wykładamy folia aluminiową.
Ciasteczka blendujemy z masłem i kakao aż do uzyskania konsystencji mokrego piasku. Otrzymaną masą wylepiamy dno formy. Wstawiamy do lodówki.
200 g Kinder czekoladek rozpuszczamy w mikrofalówce lub kąpieli wodnej (podgrzewamy w naczyniu umieszczonym nad parująca wodą, regularnie mieszając).
Wszystkie składniki na masę serową (wraz z rozpuszczonymi czekoladkami) miksujemy do gładkości. Przekładamy na ciasteczkowy spód.
Pieczemy w temperaturze 180 stopni przez 50 minut – ciasto powinno być ścięte z wierzchu i sprężyste. Najlepiej wstawić na niższą półkę piekarnika naczynie żaroodporne z gorąca wodą, która będzie parować przez cały czas pieczenia, zapobiegając pęknięciu sernika.
Zostawiamy do przestygnięcia w uchylonym piekarniku. Wstawiamy do lodówki na około 10 godzin (najlepiej przygotować ciasto wieczorem i chłodzić w lodówce przez całą noc).
Czekoladę rozpuszczamy w rondelku wraz ze śmietaną kremówką. Przekładamy na wierzch sernika, rozprowadzamy równomiernie, pozwalając polewie rozlać się na boki. Dekorujemy czekoladkami. Przechowujemy w lodówce.

Smacznego :]

sernik kinder czekolada

sernik kinder 1

sernik kinder czekolada 1

6 Comments

  1. Oooo, ja myślę, że nie trzeba być sernikożercą, żeby to cudo spełniło marzenia 😀 Aż boję się sobie wyobrazić jak to pysznie smakuje, bo będę zmuszona pędzić do sklepu po składniki 😛

    • Kinder Cake jest bardzo popularnym ciastem, występuje w formie tortu i robi furorę w sieci. Ale w wersji sernikowej nie widziałam u nikogo :)

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Obowiązkowe pole są oznaczone *


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress