10 filmów z kuchnią w tle, które warto obejrzeć


Nie jest żadną tajemnicą i chyba nikogo nie zaskoczę wyznaniem, że moja kuchnia ugina się od słodkości, za to próżno w niej szukać prawdziwego obiadu ;] Nie przepadam za gotowaniem i całe szczęście w dzisiejszych czasach nie umiera się przez to z głodu. Co innego patrzeć jak ktoś gotuje – to akurat lubię bardzo. Zwłaszcza na ekranie, w dobrej obsadzie i z ciekawą fabułą osadzoną wśród smaków i aromatów.
Przy obecnej aurze pogodowej, zdarza mi się dość często zawinąć w koc, włączyć ulubiony film i… zasnąć, przypalając tym samym ciasto pozostawione w piekarniku ;] Wierzcie mi, że po wietrzeniu mieszkania ze spalenizny, przy panującym na zewnątrz mrozie, bardzo szybko odechciewa się drzemki. Jest to idealny moment na ponowienie próby obejrzenia wybranej pozycji, rezygnując tym razem z koca ;]
Ale wracając do meritum… Z okazji piątku-piąteczka-piątunia polecam Wam 10 wspaniałych filmów z kuchnią w tle i wokół. Zwolnijcie tempo, podarujcie sobie półtorej godziny wytchnienia i włączcie „play” :]

*kolejność przypadkowa

Podróż na sto stóp

The Hundred-Foot Journey (2014)

Dystyngowana kobieta, zarządzająca renomowaną restauracją, szczycącą się trzema gwiazdkami Michelin, nie kryje oburzenia, gdy naprzeciwko ulicy rodzina emigrantów otwiera hinduską knajpę. Sprawa wygląda jeszcze gorzej, gdy nieokrzesane i dzikie miejsce zaczyna cieszyć się niesamowitym powodzeniem.

Jestem miłością

Io sono l’amore (2009)

Gdy główna bohaterka zapomina już, jakie to uczucie kochać i być kochaną, pojawia się On – intrygujący i cholernie zdolny kucharz, który przewraca jej życie do góry nogami, nadając mu smaku i wyrazistości. Film pełen niesamowitych scen kulinarnych, które ogląda się z rosnącym apetytem.

Ugotowany

Burnt (2015)

Historia o ambitnym i charyzmatycznym szefie kuchni, który gromadzi doborową załogę do swojej restauracji. Wszystko po to, by zawalczyć o kolejną gwiazdkę Michelin. Nie jest to jednak film wyłącznie o gotowaniu, ale również opowieść o ludziach, którzy stoją za wykwintnymi potrawami z menu najlepszych restauracji.

Julie i Julia

Julie i Julia (2009)

Młoda, nowojorska sekretarka, sfrustrowana swoim nudnym życiem próbuje w rok przygotować wszystkie dania z książki kucharskiej wydanej przez jej kulinarne guru – Julie Child. Cały proces, przeplatany wzlotami i upadkami, opisuje na swoim blogu.

Jedz, módl się, kochaj

Eat Pray Love (2010)

Główna bohaterka ma dość bycia nieszczęśliwą i postanawia radykalnie zmienić swoje życie. Z dnia na dzień bierze rozwód, odkłada na bok pracę, opuszcza dom i wyrusza w podróż, podczas której odwiedza Włochy, Indie i Indonezję. Poprzez rozmaite doznania smakowe, medytację oraz nową miłość, odkrywa zupełnie inną siebie.

Życie od kuchni

No Reservations (2007)

Życie surowej i bezwzględnej szefowej kuchni zmienia się radykalnie, gdy zostaje prawnym opiekunem swojej 9-letniej siostrzenicy. Los szykuje dla niej rewolucję również w życiu zawodowym, stawiając na jej drodze młodszego, beztroskiego kucharza.

To skomplikowane

It’s complicated (2009)

Mimo, iż film skupia się na zawiłych i nieokreślonych relacjach pomiędzy byłymi małżonkami, ja widzę tam przede wszystkim wspaniałą kuchnię, cudowne potrawy i zniewalające aromaty. Bardzo przyjemna komedia romantyczna ze smakiem w tle.

Faceci od kuchni

Comme un chef (2012)

Paryski mistrz kuchni traci kulinarną wenę. Jego praca i pozycja stają pod wielkim znakiem zapytania, gdy właściciel restauracji postanawia zastąpić jego menu kuchnią molekularną w wykonaniu konkurencyjnego kucharza. Rozpoczyna się rywalizacja.

Czekolada

Chocolat (2000)

Słodka opowieść o młodej matce, która wraz z córką podróżuje po świecie sprzedając czekoladę. Pewnego dnia, w małym francuskim miasteczku, otwiera swój własny sklep. Jej wewnętrzne ciepło i przyjazne nastawienie oraz magiczna moc czekoladek zdobywają sympatię mieszkańców.
Na drodze staje jej jednak burmistrz.

Niebo w gębie

Les Saveurs du Palais (2012)

Prawdziwa historia mistrzyni kuchni, która zostaje osobistą kucharką Prezydenta Francji. Za prestiżową posadą stoi jednak wiele nieprzyjemności, konfliktów oraz pułapek. Czy było warto rezygnować ze swojego dotychczasowego życia na rzecz pałacu pełnego nieżyczliwych i zawistnych ludzi?

 

2 Comments

  1. „Podróż na sto stóp”, „Julie i Julia”, „To skomplikowane” i „Czekoladę” widziałam.
    „Ugotowanego” i „Jedz, módl się i kochaj” Mam na liście, do której właśnie dopisałam „Życie od kuchni”. Od siebie polecam „Szefa”, „Tost. Historia chłopięcego głodu” i oczywiście „Ratatuja” 😉

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych. Obowiązkowe pole są oznaczone *


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress